Nasza wirtualna czytelnia

Fiberglass - tajemnica jedwabnych paznokci

Fiberglass - metoda nałożenia "włókna szklanego" na paznokcie została wprowadzona w Polsce w latach 90-tych. Początkowo wprowadzono ją jako nową metodę przedłużania paznokci tzw. tipsy jedwabne obok istniejących już metod żelu i akrylu. Z racji tego, że była to najmniej trwała metoda stylizacji paznokci, szybko straciła popularność. Obecnie metoda Fiberglass na rynku paznokciowym przeżywa swój renesans. W Internecie krąży wiele obiegowych i często nieprawdziwych informacji na temat tej metody. Potrzeba rozwiania wątpliwości i pokazanie prawdziwego "oblicza Fiberglass" skłoniło mnie do napisania niniejszego artykułu.

Kiedy warto zastosować metodę Fiberglass?

Nazwa metody Fiberglass pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego "włókno szklane". Jest to metoda polegająca na nałożeniu na paznokieć materiału z włókien szklanych lub jedwabnych i pokrycie go specjalnym klejem / żywicą chemoutwardzalną zwaną potocznie resiną. W metodzie Fiberglass wykorzystujemy dwa rodzaje resiny: rzadką służącą do przyklejenia włókna do paznokcia oraz resinę gęstą wykorzystywaną do utwardzenia paznokcia. Resinę gęstą pokrywamy specjalnym aktywatorem chemicznym, który powoduje jej natychmiastowe utwardzenie.Metodę Fiberglass stosujemy w trzech przypadkach:
1. Reperacja uszkodzonej naturalnej płytki paznokciowej. Na pęknięty lub nadłamany paznokieć nakleja się tzw. łatkę z jedwabiu i pokrywa resiną.
2. Wzmocnienie naturalnej płytki paznokciowej u osób mających słabe naturalne paznokcie. W tym przypadku materiał jedwabny nakłada się na wszystkie paznokcie. Płytka paznokciowa staje się twarda, odporna na pęknięcia co ułatwia nam zapuszczenie paznokci. Mając na myśli wzmocnienie paznokci mówimy tu o usztywnieniu i utwardzeniu naturalnego paznokcia. Natomiast nie jest to forma odżywiania paznokcia, gdyż taki proces wymaga wprowadzenia odpowiednich substancji odżywczych do struktury paznokcia.
3. Przedłużanie paznokci. Metodę tę można zastosować u osób, które nie są zwolennikami tipsów, a jedynie chcą okazjonalnie, krótkotrwale przedłużyć swoje paznokcie ("paznokcie na jedno wyjście"). Trwałość przedłużonych paznokci tą metodą wynosi ok. 1 tyg. W przypadku przedłużania paznokci metodą, na tipsy naklejamy materiał Fiberglass o włóknach grubszych (mocniejszych) od jedwabnych, a następnie pokrywamy resiną.

Jakie zalety ma metoda Fiberglass?

Pośród zalet metody Fiberglass można wymienić:
- metoda ta stanowi świetny sposób przedłużania paznokci na krótki czas.
- reperacja metodą Fiberglass stanowi ratunek dla pękniętego lub nadłamanego paznokcia;
- pokryty jedwabiem paznokieć jest nie do odróżnienia w wyglądzie od paznokcia naturalnego;
- jedwab nałożony na wszystkie paznokcie utwardza paznokcie i daje możliwość ich zapuszczenia.

Wszystkich zainteresowanych szkoleniami z zakresu praktycznego stosowania metody Fiberglass zarówno do reperacji uszkodzonych paznokci jak i jako metodę przedłużania paznokci odsyłam do działu szkolenia w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Edyta Piotrowska, Szczecin 15.02.2011


Wróć na stronę główną naszej czytelni