Jak zapobiegac elektryzowaniu sie wlosow
Jak zapobiegać elektryzowaniu się włosów?
24 sierpnia, 2020
Keratynowe prostowanie wlosow - na czym polega
Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?
30 sierpnia, 2020

Modne i łatwe do ułożenia fryzury na co dzień

Modne i latwe do ulozenia fryzury na co dzien

Każda z nas chce dobrze wyglądać. Jednak poranny pośpiesz powoduje, że nie starcza już czasu na dokładne ułożenie fryzury czy wymyślanie nowych rozwiązań. Nie zapominajmy, że oprócz klasycznego kucyka jest jeszcze tyle fryzur do wypróbowania. Odrobina chęci i możemy każdego dnia zaskakiwać osoby ze swojego otoczenia nieco innym wizerunkiem. Poniżej znajduje się kilka propozycji na szybie i nieskomplikowane uczesania, dzięki którym będzie Nam nie tylko wygodnie ale również będziemy wyglądać modnie.

Luźne loki

Robienie loków za pomocą lokówki lub prostownicy kojarzyło Wam się zawsze z długą czynnością, w trakcie której zaczynają boleć ręce? Jest na to rozwiązanie.

– Zwiąż włosy w wysoki kucyk na samym czubku głowy;

– Rozgrzej sprzęt do kręcenia włosów i kręć pasmo po paśmie. Możesz delikatnie spryskać lakierem. Pamiętaj, aby to robić z odległości około 20-30 cm;

– Następnie rozpuść włosy i ciesz się ekspresowymi lokami przez cały dzień.

Romantyczna fryzura nie tylko dla dziewczynek – warkocz dobierany

Ta fryzura jest niezwykle twarzowa a dodatkowo sprawdzi się na wiele okazji. Na szczęście warkocz dobierany nie tak trudno wykonać samej na sobie. Kluczem do sukcesu podczas robienia tego uczesania jest zapamiętanie sekwencji ruchów i dosyć ścisłego łączenia ze sobą kolejnych pasm. Jak zacząć? Na czubku głowy weźmy pasmo włosów i rozdzielmy je na 3 części. Zaplećmy tak, jak przy zwykłym warkoczu. Następnie należy dobierać po cienkim paśmie raz z lewej strony, raz z prawej. Wykonanie tej fryzury zajmuje mniej czasu niż myślicie a trening czyni mistrza. Warkocz dobierany można wykorzystać przy wielu innych uczesaniach. Można zrobić warkocz wzdłuż głowy, na bok a także warkocz dobierany z grzywki. Opcji jest naprawdę wiele.

Messy bun – odrobina szaleństwa na głowie

Pod tą tajemniczą nazwą kryje się nic innego jak nonszalancko, lekko związany kok. Sukcesem do idealnego koka jest wytapirowanie każdego pasma włosów. Aby zrobić messy bun wystarczy tylko kilka kroków. Zwiąż włosy na czubku głowy w kucyk. Wytapiruj wlosy. Owiń całe włosy wokół gumki do włosów. Niesforne pasemka oraz końcówkę włosów podepnij wsuwkami, najlepiej takimi w kolorze Twoich włosów. Gotowe!

Half messy bun

Fryzura idealna dla kobiet, które nie potrafią się zdecydować, czy wolą mieć włosy rozpuszczone czy związane. Mając mini kok na tyle głowy pozostaniemy w najnowszych trendach a dodatkowo będzie Nam bardzo wygodnie. Bierzemy pasmo z przodu głowy i trochę włosów z tyłu głowy, aby koczek miał większą objętość. Ciasno związujemy pasma w kok na czubku głowy. Całość będzie się najlepiej prezentowała, jeśli rozpuszczone włosy będą lekko pofalowane.

Prawie kłos

Marzy Ci się raz na jakiś czas pięknie zapleciony kłos na głowie? Nic straconego. Ta fryzura idealnie imituje kłos. Boczne pasma włosów należy skręcić. Następnie związać ze sobą przezroczystymi gumkami. Dalej wystarczy postępować cały czas tak samo. Łączyć niższe części związanych już włosów i ciasno zaplatać gumkami.

Wysoki kucyk

Czasami najprostsze rzeczy skrywają przed Nami najwięcej tajemnic. Nawet kucyk zrobiony w odpowiedni sposób może dodawać uroku i zachwycać. Aby tak było trzeba poznać pare tricków. Umyte włosy najlepiej wysuszyć na dużej szczotce i nałożyć na nie odrobinę pianki nadającej objętość. Część włosów można zakręcić za pomocą lokówki. Najwyższe pasma dobrze jest spryskać lakierem do włosów. Teraz najważniejsza część. Włosy należy podzielić na dwie części. Dolną część związujemy gumką do włosów. To samo robimy z górną częścią. Co zyskujemy? Podwójną objętość, a to właśnie na niej Nam najbardziej zależy. Na koniec łączymy obie części i cieszymy się efektem. Ta fryzura pięknie będzie się prezentowała także u pań posiadających grzywkę.

Przekładany kucyk

Przekładany kucyk to jedna z najprostszych fryzur. Wystarczy związać włosy w kitkę jak zwykle. Drugim krokiem jest poluzowanie kucyka i przełożenie przez środek kucyka. To uczesanie nie wymaga żadnego podpinania ani spryskiwania lakierem. Fryzura jest prosta i wytrzymała.

Wszystkie wymienione fryzury są banalnie łatwe do wykonania a zarazem modne. Do ich zrobienia nie potrzeba żadnych specjalistycznych, fryzjerskich sprzętów. Bez trudu można je wykonać samemu w 10 min.