Co to jest manicure kombinowany
Co to jest manicure kombinowany i jak go wykonać?
30 marca, 2021
Rodzaje lakierow do paznokci
Rodzaje lakierów do paznokci
16 kwietnia, 2021

Winylowy lakier do paznokci – co to jest i jak go nakładać?

Winylowy lakier do paznokci - co to jest i jak go nakladać

Na rynku obecnych jest coraz więcej rozwiązań, jeśli chodzi o lakiery do paznokci. Jednym z nich jest lakier winylowy. Dzięki temu, że z jego nakładaniem można szybko się uporać, jest rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają czasu, aby spędzić u kosmetyczki trzy godziny, w celu zrobienia manicure jak z kolorowych magazynów.

Lakier winylowy – co to jest?

Lakier winylowy to rodzaj lakieru, do którego utwardzenia korzystanie z lampy UV jest zbędne, ten typ lakierów utwardza się bowiem pod wpływem światła słonecznego. Wygląda niemal jak manicure hybrydowy, ale dzięki prostej aplikacji jest podobny do manicure klasycznego. Winylowy lakier utrzymuje się na płytce około 7 dni. W składzie lakieru znajdują się polimery winylowe, które chronią płytkę przed uszkodzeniami i utwardzają lakier. To one są odpowiedzialne za jego trwałość. Często tego typu lakiery wzbogacone są w olejki, witaminy, które dodatkowo dbają o naszą płytkę paznokcia.

Zalety lakieru winylowego

Manicure winylowy to świetne rozwiązanie dla kobiet zabieganych, które pomimo codziennego pędu chciałyby się prezentować nienagannie w każdym calu – od schludnego stroju, po profesjonalnie pomalowane paznokcie. Lakiery winylowe to kompromis pomiędzy najtrwalszymi, ale naprawdę czasochłonnymi hybrydami a łatwymi w aplikacji, ale krótko utrzymującymi się lakierami klasycznymi. Wśród zalet, jakie charakteryzują manicure winylowy, wskazać należy to, że:

  • nie wymaga użycia bazy – zazwyczaj przy nakładaniu długo utrzymujących się lakierów, np. hybryd, jest to krok obowiązkowy. Jeżeli chodzi o lakiery winylowe – można go pominąć, co przyspiesza i ułatwi aplikację. Wystarczy nam lakier oraz top coat;
  • aby nałożyć lakier winylowy, nie potrzebujemy lampy UV – możemy aplikować go w domowym zaciszu lub w łazience;
  • jest trwały – utrzymuje się na paznokciach od 7 do 14 dni, w zależności od wykonywanych czynności. Nie musimy się martwić, że po dwóch dniach odpryśnie lub będzie się ścierać na końcówkach – jest odporny na uszkodzenia;
  • do usunięcia go z płytki paznokcia, wystarczy zwykły zmywacz do paznokci – dzięki temu nie musimy wydawać pieniędzy na specjalny preparat do usuwania lakieru, czy aceton. Zmywacz usunie warstwę koloru;
  • chroni paznokcie przed uszkodzeniami mechanicznymi – winylowy lakier do paznokci tworzy warstwę ochronną na ich powierzchni oraz dzięki zawartości olejków, pielęgnuje je i nie traci blasku przez okres noszenia.

Manicure winylowy – jak przebiega i czy można go zrobić w domu?

Manicure winylowy to idealne rozwiązanie, gdy nie mamy czasu na nakładanie lakieru hybrydowego w salonie kosmetycznym. Lakiery winylowe bez problemu samodzielnie nałożymy na paznokcie, uzyskując efekt wręcz porównywalny z wizytą w profesjonalnym zakładzie.

Jak nałożyć lakier winylowy?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie paznokci. Należy usunąć skórki oraz odtłuścić płytkę paznokcia, np. cleanserem (jest wydajny i kosztuje tylko kilka złotych). Na tak przygotowaną płytkę, od razu nakładany lakier winylowy. Pierwsza warstwa za pomocą naturalnego światła schnie około minuty. Jeśli chcemy nałożyć drugą, aby uzyskać lepsze krycie, musimy liczyć się z tym, że czas schnięcia może wynosić od 10 do 15 minut. Mimo to jesteśmy w stanie w ciągu kilku miesięcy zaoszczędzić sporo czasu, wybierając właśnie tę metodę malowania paznokci. Po wyschnięciu możemy przejść do nałożenia cienkiej warstwy topu. Zabezpieczy nasz lakier, nada blasku, a my będziemy mogły cieszyć się naszym manicure jeszcze dłużej!

Jak zmyć lakier winylowy?

Usuwanie manicure winylowego jest proste, wygodne i nie wymaga dużej ilości czasu. W tej kwestii nie różni się niczym od zmywania manicure klasycznego. Możemy to zrobić zwykłym zmywaczem do paznokci lub jeśli wolimy, stosujemy remover, który w jeszcze szybszym tempie upora się z usunięciem manicure winylowego. Lakiery winylowe schodzą bez problemu. Nasączamy płatek kosmetyczny lub wacik bezpyłowy wybranym przez nas płynem i delikatnie pocieramy płytkę paznokci, pozbywając się lakieru. Usunięcie lakieru hybrydowego zajęłoby nam o wiele więcej czasu, ponieważ najpierw należałoby spiłować wierzchnią warstwę pilnikiem lub frezarką, a później nałożyć remover na około 10 minut na paznokcie i zawinąć palce w folię aluminiową.

Gdzie kupić lakier winylowy? Ile kosztuje?

Lakier winylowy można nabyć w niemalże każdej drogerii. Kwota, którą musimy wydać, nie jest wygórowana i wynosi około 15-20 zł za sztukę. Oczywiście musimy jeszcze dokupić top coat, którego cena może przewyższać tę za lakier do paznokci. Koszt jego zakupu może sięgać nawet 50 złotych. Warto zaznaczyć, że posiadając minimum jeden lakier oraz top coat, jesteśmy w stanie w warunkach domowych wykonać manicure podobny do tego z gabinetu kosmetycznego. Zakup lakieru winylowego oraz top coatu zwraca się już po jednym, dwóch użyciach. Za ten zabieg u kosmetyczki zapłacimy bowiem aktualnie nawet 100 zł, a wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie cena ta jeszcze wzrośnie.

Czy manicure winylowy jest bezpieczny?

Lakiery winylowe są w pełni bezpieczne dla naszych paznokci. Zawarte w nich olejki oraz witaminy zapewniają dodatkową pielęgnację płytki. Wymagają zastosowania dodatkowego produktu w postaci bazy, ale mimo tego są często wybierane zamiast jeszcze bardziej skomplikowanych w nakładaniu hybryd. Łatwość usunięcia lakieru winylowego pozwala na zmianę stylizacji w każdym momencie i zajmuje tylko chwilę. Lakiery winylowe są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które lubią samodzielnie zajmować się swoim manicurem i szukają produktów bezpiecznych oraz łatwych w użyciu. W porównaniu do zwykłych lakierów, lakiery winylowe dają zdecydowanie trwalszy efekt, a paznokcie wyglądają jak po zabiegu u profesjonalnej stylistki.