Jak rozrzedzic lakier do paznokci
Jak rozrzedzić lakier do paznokci?
24 marca, 2021
Winylowy lakier do paznokci - co to jest i jak go nakladać
Winylowy lakier do paznokci – co to jest i jak go nakładać?
6 kwietnia, 2021

Co to jest manicure kombinowany i jak go wykonać?

Co to jest manicure kombinowany

Ta technika zyskuje na popularności i jest coraz częściej stosowana, ponieważ daje niezwykle naturalny, estetyczny i długotrwały efekt.

Na czym polega manicure kombinowany?

Manicure kombinowany charakteryzuje odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Polega on przede wszystkim na skutecznym odepchnięciu, wyfrezowaniu, wycięciu skórek oraz przygotowaniu paznokci. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomalować płytkę paznokcia tak, aby wyglądała, jakby wychodziła idealnie spod skórek. Pamiętajmy, aby przerwa między skórką a paznokciem nie była widoczna. Uwzględnienie tej zasady przedłuży trwałość manicure hybrydowego, ale sprawdzi się również w przypadku malowania paznokci klasycznymi lakierami.

Zalety manicure kombinowanego

Manicure kombinowany to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają mało czasu i są zabiegane. Często ciężko jest im znaleźć dogodny termin w kalendarzu, aby wygospodarować go stricte dla siebie. W ich przypadku taki manicure sprawdzi się idealnie, ponieważ dzięki stosowanej technice, dłużej będzie wyglądał, jakbyśmy wyszły prosto z salonu.

Manicure kombinowany niesie ze sobą wiele zalet. Należą do nich między innymi:

 • wydłużenie czasu trwałości hybryd – dzięki temu, że lakier nałożony jest pod same skórki, odrost na paznokciach widoczny jest dopiero po tygodniu lub po dwóch. Oczywiście jest to również uwarunkowane tempem wzrostu paznokcia, nie mniej wydłuża czas naszej absencji w gabinecie kosmetycznym;
 • możliwość tworzenia wzorów – kiedy lakier nałożony jest pod same skórki, płytka paznokcia wydaje się dłuższa Sprzyja to tworzeniu pięknych wzorów czy ręcznie malowanych grafik na paznokciach, ponieważ stylista zyskuje większą powierzchnię do dyspozycji;
 • dokładność – zabieg wykonywany jest z dbałością o każdy detal, dzięki czemu mamy pewność, że będzie wyglądał perfekcyjnie. Oprócz zaoszczędzenia czasu spędzonego na fotelu oszczędzamy również pieniądze.

O czym warto pamiętać, decydując się na manicure kombinowany?

Każdy rodzaj stylizacji paznokci pociąga za sobą pewne wymagania. Jak przygotować dłonie do podobnego zabiegu? Na co zwracać uwagę w przypadku korzystania z usług specjalistycznego salonu? Oto kilka ważnych rad:

 • prawidłowe przygotowanie paznokci – manicure kombinowany charakteryzuje przede wszystkim wyfrezowanie skórek paznokcia przed nałożeniem bazy czy lakieru. Skórki wokół paznokci często bywają twarde, dlatego stosowne jest zrobienie tego ostrymi narzędziami, które ułatwią ich wycięcie;
 • precyzyjne wykonanie zabiegu – dzięki temu z pewnością nie dopatrzymy się tzw. niedoróbek, które będą powodować szybsze ścieranie się lakieru. Dzięki precyzji manikiurzystki nie ma mowy o pojawieniu się przerwy między płytką a skórą, ponieważ poprawnie nałożony lakier daje wrażenie, jakby wychodziło bezpośrednio spod skórki;
 • regularna pielęgnacja dłoni – po nałożeniu lakieru hybrydowego i umieszczaniu dłoni w lampie, często nasze dłonie są przesuszone i wymagają dodatkowej pielęgnacji. Decydując się na zabieg, musimy pamiętać, aby je regularnie nawilżać, dzięki czemu będą one miękkie i zadbane. To dodatkowa zaleta manicure kombinowanego, która zmusza nas do dbałości o wygląd naszych dłoni, a tym samym przyczynia się do poprawy ich wyglądu;
 • dbanie o paznokcie w domowym zaciszu – coraz więcej kobiet posiada w domu rękawice do nawilżania dłoni. Dzięki temu możemy nałożyć grubą warstwę kremu nawilżającego i rękawiczki na dłonie, które pomogą w przenikaniu aktywnych substancji z kremu w głąb skóry. Mając je założone, nie musimy obawiać się, że ubrudzimy nakremowanymi dłońmi meble. Tworzą one dodatkową barierę ochronną, dzięki której możemy wykonywać codzienne czynności i cieszyć się zadbanymi dłońmi.

Czy manicure kombinowany można wykonać samodzielnie w domu?

Mimo że nazwa zabiegu, jakim jest manicure kombinowany, kojarzy się ze skomplikowaną procedurą, to bez większego problemu możemy wykonać go w domu i bez specjalistycznego szkolenia. Musimy jednak wygospodarować sobie czas, aby w zrobić go w spokoju. Zanim przystąpisz do samodzielnego malowania paznokci tą metodą, przygotuj sobie wszystkie produkty, zadbaj o swoją wygodę oraz właściwe oświetlenie.

Podczas pierwszego wykonania może się zdarzyć, że zadrży Ci ręka, a lakier pokryje również Twoją skórę wokół paznokci. Na wypadek podobnego problemu przed nałożeniem koloru, pokryj skórki specjalnym preparatem ochronnym (gumą do skórek) lub zaopatrz się w patyczki oraz zmywacz. Nie stresuj się, jeżeli przy pierwszej próbie stylizacji płytki nie osiągniesz dokładnie takiego efektu, na jakim Ci zależało. Z czasem nabierzesz wprawy i nawet manicure kombinowany stanie się dla Ciebie nieskomplikowany.

Manicure kombinowany krok po kroku

Pierwszym i najważniejszym krokiem w przypadku wykonania manicure kombinowanego jest dokładne umycie rąk oraz przygotowanie i dezynfekcja wszystkich potrzebnych akcesoriów, dzięki którym wykonamy stylizację i otrzymamy oczekiwany efekt. W tym przypadku skupimy się na tym, aby był to manicure hybrydowy, ponieważ wykonywanie go zajmie nam więcej czasu niż przy użyciu lakieru tradycyjnego.

 1. Na początku musimy skupić się na opracowaniu skórek i pozbyciu się ich. Do ich odsunięcia możemy posłużyć się drewnianym patyczkiem lub frezarką do paznokci. Użycie jej wymaga ostrożności oraz uwagi, nie mniej nie jest to niemożliwe. Przy jej pomocy szybko i sprawnie pozbędziemy się skórek wokół paznokci.
 2. Aby nadać paznokciom wybrany przez nas kształt, musimy teraz użyć pilnika do paznokci. Ważne jest, aby płytkę paznokcia piłować w jedną stronę, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych uszkodzeń. Nie zapominajmy o bloczku polerskim – wypolerowana płytka sprawi, że nasze paznokcie będą gładkie i zyskają jednolitą strukturę.
 3. Trzeci krok to przemycie paznokci cleanerem, nałożonym na wacik bezpyłowy. Odtłuści on płytkę paznokcia, a tym samym przedłuży trwałość nałożonych produktów.
 4. Ruchem wcierającym nakładany bazę do paznokci. Przy tej czynności zwracamy szczególną uwagę, aby nie zalać skórek. Jeśli to zrobimy, usuwamy ją z paznokcia i powtarzamy czynność. Poprawnie nałożoną cienką warstwą bazę, utwardzamy w lampie.
 5. Teraz wybieramy kolor lakieru, na który mamy ochotę. Również nakładamy go cienką warstwą, jak najbliżej skórki paznokcia. Zapewni nam to długotrwały efekt oraz późniejsze pojawienie się odrostu. Utwardzamy w lampie. W razie prześwitów powtarzamy czynność.
 6. Na koniec nakładamy wybrany przez nas top. Ten, który nie wymaga przemywania po jego utwardzeniu, oszczędzi nam kilka minut. Również utwardzamy tę warstwę w lampie.

Jak można zauważyć, manicure kombinowany nawet przy użyciu lakieru hybrydowego, nie wymaga profesjonalnej wiedzy. Aby uzyskać efekt pięknych paznokci, wystarczy odrobina chęci i skupienie. Z efektu będzie zadowolona niemal każda z kobiet. Poświęcając raz odrobinę więcej czasu, jesteśmy w stanie zrobić hybrydy, które będą trzymać się na paznokciach przez kilka tygodni. Co więcej, przy takim rozwiązaniu nie trzeba martwić się o uszkodzenia lakieru, które w przypadku mniej dopracowanego manicure mogą pojawić się nawet podczas wykonywania błahej czynności.