W obecnych czasach nie każda kobieta ma czas, by wykonać sobie perfekcyjny manicure czy pedicure. Jednocześnie niezmiennie od wielu lat dłonie okazują się wizytówką człowieka - każda starsza i młodsza dziewczyna lubi mieć zadbane paznokcie. Z tego powodu coraz więcej przedstawicielek płci pięknej decyduje się na skorzystanie z usług stylistki paznokci. Na czym dokładnie polega ten zawód, jak można go podjąć, ile zarabia się będąc stylistką paznokci i czy warto się nad nim zastanawiać? - odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kim jest stylistka paznokci?


Stylistka paznokci jest, najprościej mówiąc, osobą dbającą w szerokim zakresie o wygląd oraz kondycję paznokci dłoni oraz stóp. Zakres jej działań jest niezwykle szeroki, ponieważ zależy od indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Zajmuje się ona nie tylko zwyczajnym malowaniem paznokci lakierem - obecnie zawód stylistki rośnie do rangi artystki, która na paznokciach może wyczarować atrakcyjne wzory i fantazyjne zdobienia. Stylistka paznokci zajmuje się przede wszystkim właśnie zdobieniem paznokci. Poczynając od zwykłych lakierów, przechodząc przez trwały manicure hybrydowy, do utwardzania czy przedłużania żelem, a także akrylem. W ofercie wielu stylistek znajdą się także usługi pedicuru, rekonstrukcji paznokcia, usuwania poprzednich warstw żelu czy hybryd. Profesjonalne stylistki paznokci są w stanie całkowicie odmienić wygląd dłoni - z krótkich łamliwych paznokci mogą wyczarować piękną przedłużoną płytkę paznokcia.

Jak zostać stylistką paznokci?


Stylistka paznokci to dosyć popularny zawód wśród młodych dziewcząt, które traktują go jako pracę dorywczą. Należy jednak pamiętać, że do zostania stylistką paznokci nie wystarczą jedynie umiejętności manualne czy zapędy artystyczne. Wiele kobiet niestety udaje się na usługi do nieprofesjonalnych stylistek, które nie przeszły wystarczających kursów kosmetycznych, i wychodzi z ich salonów niezadowolone niską jakością usługi czy niesterylnymi warunkami.

Należy pamiętać, że zawód stylistki paznokci, jak każdy inny, wymaga specjalnego przygotowania. Najlepszym rozwiązaniem okazują się kursy stylizacji paznokci przeprowadzane przez doświadczone manicurzystki i salony kosmetyczne. To bardzo istotne przygotowanie, ponieważ stylizacja paznokci nie jest wcale tak łatwa, jak niektórym może się wydawać - stylistka musi wiedzieć, jak poprawnie wykonywać trwały manicure i nie zniszczyć naturalnej płytki paznokcia klientki. Koszt takiego kursu może sięgać kilkuset złotych - jest to jednak inwestycja w rozwój, która zawsze jest opłacalna. Ponadto szybko się zwraca; klientki wracają bowiem z chęcią do stylistek, które wykonały usługę na wysokim poziomie. Stylizacja paznokci nie jest jednak czymś, czego można się nauczyć w jeden dzień. Dziedzina ta obejmuje wiele różnorodnych zagadnień, a właściwe umiejętności są efektem długotrwałej praktyki. Z tego powodu, jeżeli naprawdę zależy Ci na wykonywaniu profesjonalnych usług, powinnaś rozważyć wybranie się na kurs stylizacji paznokci.

Ile zarabia stylistka paznokci?


Może wydawać się, że jest to bardzo łatwa forma przychodu - profesjonalny manicure może zostać wykonany już w mniej niż godzinę i pozwala on zarobić kilkadziesiąt złotych. Niestety, konkurencja w dziedzinie stylizacji paznokci jest ogromna. Wyrobienie sobie dobrej opinii jest podstawą rozkręcenia biznesu. Z tego powodu warto zadbać o profesjonalne kursy oraz certyfikaty, które pozwolą wyraźnie podnieść jakość usług, na przykład zmniejszyć czas pracy, zwiększyć trwałość manicuru, wykonać bardziej precyzyjne zdobienia. Dobra reklama na portalach społecznościowych lub własna strona internetowa także jest dobrym rozwiązaniem - bogata oferta zdobień i inspiracji przyciąga wiele kobiet.

Zarobki stylistki paznokci to temat bardzo indywidualny. Wszystko zależy bowiem od tego, czy pracuje ona dorywczo czy na pełen etat, czy posiada swój salon kosmetyczny czy też pracuje u kogoś. Należy także pamiętać, że każda stylistka indywidualnie wybiera ceny swoich usług. Czyste miejsce pracy, odpowiednia atmosfera, starannie wykonana praca, a przede wszystkim - trwałość wykonanej stylizacji to podstawy zadowolenia klientki, która poleci Twoje usługi swoim koleżankom.

Stylistka paznokci - czy warto?


Zawód stylistki paznokci jest z pewnością odpowiednim zawodem dla kobiet, dla których piękno i dbanie o urodę jest pasją, i które chcą się stale rozwijać. Z pewnością nie można nudzić się w tm zawodzie. Każdego dnia przychodzą przecież klientki z innym problemem czy inną usługą do wykonania. Stylistka paznokci znajdzie wiele opcji zatrudnienia. Może rozpocząć własną działalność gospodarczą, zatrudnić się w salonie kosmetycznym, ale także przyjmować w domu lub dojeżdżać do klientek. Zarobki stylistki paznokci zależą od niej samej - od tego, ile terminów ustali i ile godzin będzie chciała pracować. Jest to także przyjemna praca - wiele kobiet poddających się zabiegowi jest skorych do rozmowy i stylizacja paznokci często przebiega w bardzo przyjemnej atmosferze!