Domowy pedicure krok po kroku
Domowy pedicure krok po kroku
30 grudnia, 2020
Pilniki do paznokci ktory jest najlepszy
Pilniki do paznokci – który jest najlepszy?
7 stycznia, 2021

Jak pomalować paznokcie, by nie złamać królewskiej etykiety?

Jak pomalowac paznokcie by nie zlamac krolewskiej etykiety

Kto za dziecka nie marzył o przynależności do rodziny królewskiej? Cóż, najwyraźniej ten, kto miał nieco oleju w głowie. Okazuje się bowiem, że królewska etykieta bardzo różni się od obrazków prezentowanych w bajkach Disneya. Nie tylko królowej, ale też księżnej dotyczy cała seria nakazów i zakazów, z których zresztą nie wszystkie są znane zwykłym śmiertelnikom. Wiemy jednak, że odpowiedni protokół istnieje nawet w kontekście… malowania paznokci. Jak więc należy malować paznokcie, by nie złamać królewskiej etykiety?

Jak mogą być pomalowane paznokcie u rodziny królewskiej?

Główną zasadą, jeżeli mówimy o paznokciach na królewskim dworze, jest ich naturalność. Protokół nakazuje, by malować paznokcie lakierem o barwie nude. Księżna Meghan czy księżna Kate, a nawet królowa Elżbieta II mogą tylko pomarzyć o imponujących hybrydach, czy paznokciach żelowych. Oczywiście, członkowie rodziny królewskiej są do podobnego podejścia przyzwyczajeni, ale warto pamiętać, że księżna Meghan Markle nie wychowała się w otoczeniu arystokratów. Zanim poślubiła księcia Harry’ego zajmowała się aktorstwem oraz była znana jako społeczna aktywistka. W związku z tym swobodnie mogła decydować o tak błahych rzeczach jak lakier do paznokci i jego kolor. Jeszcze przed ślubem na płytce Meghan Markle gościły kolory we wszystkich odcieniach.

Czy malowanie paznokci może wywołać skandal?

Brytyjska rodzina królewska od dawna jest na celowniku mediów z całego świata. Dziennikarze kolorowych magazynów prześcigają się w wymyślaniu konfliktów i problemów na dworze. W sieci znajdziemy więc mnóstwo wpisów o tym, że któraś z księżnych złamała zasady protokołu i pokazała się na oficjalnej gali ze zbyt ciemno pomalowanymi paznokciami, czy niedbale wykonanym manicurem. W rzeczywistości jednak pokazanie się z lakierem innym niż nude podczas pełnienia oficjalnych funkcji może co najwyżej spotkać się z krzywym spojrzeniem głowy rodu (chociaż, kto wie, wszystkich zasad dworskich przecież nie znamy…). Istnieje duże prawdopodobieństwo, że królowa Elżbieta nie zwraca szczególnej uwagi na tę zasadę, choć sama oczywiście zwykła malować paznokcie zgodnie z etykietą.

Malowanie paznokci na dworze królewskim? Wyłącznie lakierem na specjalne zamówienie!

Czy są jakieś zalety malowania paznokci wyłącznie w określonej gamie kolorystycznej? Cóż, przynajmniej nie trzeba poświęcać zbyt wiele czasu, by wybrać właściwy lakier. Do absolutnego minimum proces decyzyjny ograniczyła królowa Elżbieta. Monarchini od blisko 30 lat nie musi się zastanawiać, jak pomalować paznokcie, bo używa tego samego, robionego na zamówienie lakieru – Essie’s Balet Slipper.

Plotki mówią, że podobno to sama królowa napisała list do firmy Essie z prośbą o stworzenie lakieru na jej prywatne potrzeby. Co ciekawe Balet Slippers dostępny jest także w regularnej sprzedaży, ale… różni się odcieniem względem tego, co widać na paznokciach monarchini oraz księżnej Kate, która dostosowała się do oczekiwań brytyjskiej władczyni. Lakier jest jedynie zbliżony do wersji stworzonej dla rodziny królewskiej, a nie identyczny.

Czy mężczyźni z rodziny królewskiej mogą malować paznokcie?

Ekstrawagancja to coś, czego próżno szukać wśród zasad królewskiego dworu, więc odpowiedź na to pytanie powinna być prosta. Okazuje się jednak, że manicure wśród męskiej części rodziny królewskiej to rzecz typowa. Panowie muszą mieć krótkie i zadbane paznokcie, bez stosowania lakieru do paznokci. W ramach ciekawostki warto jednak wspomnieć, że książę Harry pokazał się kiedyś z pomalowanymi paznokciami. Co ciekawe, lakier w kolorze intensywnego różu pokrywał płytkę na tylko jednej z jego dłoni. W dodatku fotoreporterzy przyłapali Harry’ego z nietypową ozdobą w czasie, w którym odbywał służbę wojskową. Możemy się tylko domyślać, że chodziło o jakiegoś psikusa lub manifestację, bo sam zainteresowany nigdy wydarzenia nie skomentował.

Malowanie paznokci w królewskim stylu. Zrób to w domu!

Chciałabyś pomalować paznokcie zgodnie z zasadami brytyjskich monarchów? Nic prostszego! Tego typu manicure jest nie tylko prosty do wykonania, ale też niezwykle wygodny i stylistycznie uniwersalny. Z powodzeniem sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej oficjalnych okazji. Oto, jak – krok po kroku – powinno wyglądać malowanie paznokci w królewskim stylu:

 1. Oczyść płytkę paznokcia z pozostałości starego lakieru przy pomocy zmywacza do paznokci.
 2. Przytnij paznokcie cążkami lub nożyczkami, tak by tylko nieznacznie wystawały poza opuszkę.
 3. Przy pomocy pilnika nadaj płytce pożądany kształt. Powinnaś dążyć do tego, by paznokcie wyglądały delikatnie i naturalnie. Nie wcinaj się za bardzo w głąb paznokcia, by nie dopuścić do jego wrastania w przyszłości.
 4. Do miseczki wlej ciepłą wodę i ulubiony olejek. Wymocz dłonie przez około 10 minut.
 5. Przy użyciu drewnianego patyczka odsuń skórki nachodzące na płytkę i wytnij ich nadmiar, jeżeli jest to konieczne.
 6. Osusz dłonie i jeszcze raz odtłuść zmywaczem płytkę paznokcia.
 7. Malowanie paznokci zacznij od nałożenia bazy lub odżywki, która wzmocni i zabezpieczy płytkę.
 8. Po wyschnięciu podkładu przejdź do zasadniczego malowania płytki paznokcia. Najlepszy efekt uzyskasz, nakładając dwie lub trzy warstwy koloru (każdą po wyschnięciu poprzedniej). Jasne lakiery, nawet w królewskim standardzie, mają słabszą moc kryjącą niż ciemniejsze odcienie. Paznokcie maluj ruchem od skórek w kierunku czubka paznokcia. Zacznij od środkowej części płytki, a następnie przejdź do boków. Pamiętaj, by pędzelek nie ociekał lakierem.
 9. Trwałość i efekt połysku zapewni Ci wykończenie całości top coatem.
 10. Manicure możesz przyspieszyć dzięki zastosowaniu specjalnego olejku. Wystarczy, że nałożysz kroplę lub dwie na płytkę, by lakier szybciej wyschnął.
 11. Malowanie paznokci zakończ nałożeniem kremu na dłonie. Ciesz się z perfekcyjnej stylizacji godnej królowej.