Modne i latwe do ulozenia fryzury na co dzien
Modne i łatwe do ułożenia fryzury na co dzień
26 sierpnia, 2020
Kapiel blotna – sposob na piekna skore
Kąpiel błotna – sposób na piękną skórę
30 września, 2020

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Keratynowe prostowanie wlosow - na czym polega

Niejedna kobieta marzy o tafli gładkich, lśniących i idealnie prostych włosów. Taki efekt pozwala osiągnąć profesjonalny zabieg keratynowego prostowania. Metodę tą pokochały kobiety na całym świecie, również w Polsce. To właśnie keratynowe prostowanie włosów jest obecnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach fryzjerskich. Na czym dokładnie polega i ile kosztuje taka usługa? Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Keratynowe prostowanie włosów- jak działa i dla kogo jest polecane?

Najprościej rzecz ujmując keratynowe prostowanie to wprowadzenie w strukturę włosów keratyny- białka, które jest ich naturalnym budulcem. Na włosy nakładany jest specjalny preparat, który później wnika w otwarte łuski włosów. Aby było to możliwe, włosy zostają poddane działaniu bardzo wysokiej temperatury. Preparat zawiera nie tylko samą keratynę, ale również inne, cenne składniki- antyoksydanty, wyciągi roślinne, witaminy oraz kwasy tłuszczowe. Taka mikstura musi pozostać na włosach przez około 20-30 minut. Następnie należy lekko wysuszyć włosy. Później fryzjer przejeżdża po każdym paśmie włosów prostownicą, nawet 5-6 krotnie.

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu? Oczywiście każda kobieta ma nieco inne włosy, rezultaty mogą więc się różnić w zależności od osoby. Ogólnie jednak prostowanie keratynowe powoduje głębokie odżywienie włosów, a także sprawia, że stają się bardziej lśniące, gładkie i proste. Zabieg ten najczęściej polecany jest osobom, których włosy:

  • puszą się, są matowe i zniszczone,
  • są oporne na stylizację,
  • łatwo się elektryzują,
  • są grube, kręcone lub falowane i wysokoporowate,
  • wymagają regeneracji i odżywienia.

Chociaż keratynowe prostowanie włosów może pomóc w wielu problemach związanych z włosami, to jednak nie jest polecane wszystkim. Fryzjerzy odradzają ten zabieg kobietom w ciąży, a także tym, których włosy są bardzo zniszczone, kruche i łamliwe. Nie poleca się go również osobom lubiącym pływać w basenie. Nie sprawdzi się też u kobiet nie przykładających uwagi do codziennej pielęgnacji włosów, ponieważ zaniedbanie po zabiegu sprawi, że efekt będzie znacznie mniej spektakularny i bardzo nietrwały.

Właściwa pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Przez pierwsze 2-3 doby po zabiegu keratynowego prostowania włosów nie należy ich moczyć, myć ani upinać. W przeciwnym razie dostarczona wcześniej keratyna mogłaby szybko zniknąć, a włosy byłyby odkształcone. Później można powrócić do ich normalnej pielęgnacji, należy jednak przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim szampon po keratynowym prostowaniu powinien zawierać w swoim składzie keratynę. Za pomocą szamponów i odżywek bogatych w to białko można dodatkowo wzmocnić włosy i regularnie dostarczać im odpowiedniej ilości tego cennego składnika. Po zabiegu należy natomiast unikać preparatów z silikonami, SLS-ami, SLES-ami, solą oraz alkoholem. Warto sięgnąć po bardziej naturalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, których składy są starannie dobrane. Po keratynowym prostowaniu dobrze jest odłożyć na bok prostownicę i kosmetyki do stylizacji, zwłaszcza obciążające włosy lakiery i pianki.

Keratynowe prostowanie włosów- w salonie czy w domu?

Osoby, którym zależy na profesjonalnym zabiegu, powinny udać się do sprawdzonego salony fryzjerskiego. Jeśli chodzi o keratynowe prostowanie włosów cena jest uzależniona od ich długości. Koszt zabiegu na włosach krótkich to mniej więcej 250-350 zł. Cena zabiegu na włosach średnich to około 450 zł, natomiast za włosy długie można zapłacić nawet ponad 650 zł. Ceny nie są najniższe, warto jednak pamiętać, że efekt utrzymuje się przez długi czas i nie jest możliwy do osiągnięcia przy pomocy zwykłych kosmetyków pielęgnacyjnych. Coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonanie zabiegu. W sklepach można znaleźć kompletne zestawy do keratynowego prostowania włosów. Wybierając takie rozwiązanie, należy uwzględnić koszty zakupu odpowiedniego preparatu i sprzętu, jeśli nie posiadamy go w domu. Wiele pań jest jednak zadowolonych z efektów zabiegu DIY i wykonuje go regularnie.