Długie, podkręcone i gęste rzęsy to niewątpliwie jeden z atrybutów kobiecości. Kiedy jednak naturalna uroda nie wystarcza, by osiągnąć oczekiwany efekt, wiele kobiet sięga po sztuczne rzęsy. Zarówno rzęsy przedłużane u kosmetyczki, jak też rzęsy magnetyczne lub doklejane mogą pięknie podkreślić spojrzenie i wydobyć głębię z oczu. Aby jednak długo cieszyć się ich urokiem, trzeba odpowiednio o nie dbać. Jak to robić?
Sztuczne rzęsy doklejane na pasku, a także popularne w ostatnim czasie rzęsy na magnes mogą być zakładane więcej niż jeden raz. Wśród klasycznych rzęs na pasku najchętniej wybierane są modele naturalne, takie jak Ardell Demi Wispies. To zupełnie zrozumiałe, że gdy znajdzie się już swój ulubiony model- czy to rzęsy Ardell, czy inne- pragnie się korzystać z nich tak długo, jak to tylko możliwe. Co więc należy robić? Po ściągnięciu rzęs trzeba delikatnie usunąć z nich pozostałości kleju. Można zrobić to przy użyciu pęsety. Nieco łatwiejsze w czyszczeniu są rzęsy magnetyczne, ponieważ nie wymagają użycia kleju. Tak przygotowane rzęsy należy przemyć wacikiem nasączonym płynem micelarnym, by zmyć z nich resztki makijażu, który mógł przetransferować się podczas noszenia. Wiele kobiet po założeniu sztucznych rzęs maluje je dodatkowo maskarą, aby efekt był jeszcze mocniejszy. Dlatego też zmycie z nich pozostałości kosmetyków jest niezbędne, by móc użyć ich ponownie. Sztuczne rzęsy najlepiej przechowywać w oryginalnym pudełeczku. Tak zabezpieczone nie będą narażone na odkształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne.
Sztuczne rzęsy to nie tylko modele, które zakłada się na kilka godzin, a potem ściąga. Obecnie coraz bardziej popularne staje się przedłużanie rzęs w salonach kosmetycznych. Dzięki temu zabiegowi można cieszyć się zmysłowym, zalotnym spojrzeniem nawet przez kilka tygodni. Jakie są najchętniej wybierane metody przedłużania rzęs? Oto kilka z nich:
Niezależnie od wybranej metody przedłużania rzęs, kluczowe znaczenie ma odpowiednia pielęgnacja. Przede wszystkim należy pamiętać, że przez 48 godzin po aplikacji rzęs u kosmetyczki nie wolno ich moczyć. W tym czasie klej zastyga, a kontakt z wodą mógłby doprowadzić do odpadnięcia rzęs. Sztuczne rzęsy źle znoszą też pocieranie i dotykanie, dlatego najlepiej unikać tych czynności. Właścicielki przedłużanych rzęs muszą również unikać sauny i nurkowania na basenie. Powinny odłożyć na bok zalotkę i tusz, ponieważ używanie ich mogłoby uszkodzić sztuczne rzęsy. Jeśli natomiast chodzi o inne kosmetyki do oczu, na przykład eyelinery, cienie do powiek i kredki, lepiej będzie ograniczyć je do minimum.
Panie, które zdecydowały się na naturalnie wyglądającą metodę przedłużania, zwłaszcza rzęsy 1 do 1 mogą czasem mieć ochotę na mocniejszy makijaż oczu. Muszą jednak być wyjątkowo ostrożne i delikatne podczas wykonywania wieczornego demakijażu. Do przemywania sztucznych rzęs nie powinno się używać preparatów, które zawierają w sobie substancje oleiste. Najlepiej robić to jedynie przy użyciu wody, czasem jednak może ona nie wystarczyć. Sporadycznie można więc sięgnąć po płyn micelarny, ale jedynie taki, który nie ma olejowej bazy. Dobrym rozwiązaniem jest też korzystanie ze specjalnych specyfików przeznaczonych do pielęgnacji i oczyszczania sztucznych rzęs. Dbanie o przedłużane rzęsy wymaga delikatności i precyzji. Ruchy podczas ich oczyszczania nie mogą zbyt agresywne. Sztucznych rzęs nie można bowiem trzeć, a jedynie łagodnie przemywać. Należy również zrezygnować z używania wacików kosmetycznych i zastąpić je patyczkami higienicznymi. Są bardziej precyzyjne i nie spowodują uszkodzenia rzęs.
Sztuczne rzęsy to bez wątpienia skuteczny i łatwy sposób na efektowne podkreślenie spojrzenia. Aby jednak przez długi czas wyglądały dobrze i cieszyły użytkowniczkę nawet przez kilka tygodni, należy odpowiednio o nie dbać, zachowując ostrożność i delikatność. Wtedy rzęsy będą prezentowały się olśniewająco!