Rodzaje lakierow do paznokci
Rodzaje lakierów do paznokci
16 kwietnia, 2021

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci?

Jak przyspieszyc schniecie lakieru do paznokci

Efektowny i zadbany manicure wymaga czasu oraz precyzji. Mimo iż nałożenie dwóch warstw lakieru i ewentualnie topu nie brzmi jak skomplikowany proces, może wywołać irytację. Mokry i wolno wysychający lakier może przysporzyć wielu problemów, zwłaszcza gdy się spieszymy. Co zrobić, aby skrócić proces wysychania lakieru? Czy jest to w ogóle możliwe?

Ile schnie lakier do paznokci?

Tempo wysychania lakieru zależy od wielu czynników. Dużą rolę odgrywa liczba warstw lakieru, które nakładamy na paznokcie. Im jest ich więcej, tym dłużej będziemy czekać na ich wyschnięcie. Przed zakupem lakieru warto zorientować się, jaki jest jego stopień krycia oraz czy jest półtransparentny. Zdarza się, że aby uzyskać zamierzony efekt, musimy nałożyć na paznokcie nawet kilka warstw, co nie przyczynia się do szybszego wysychania. Gdy się spieszymy, a zależy nam na pomalowanych paznokciach, bywa, że nakładamy jedną grubą, albo dwie grubsze warstwy. Niestety, ale istnieje wtedy duże prawdopodobieństwo, że lakier bardzo szybko będzie odbijał się na rzeczach, których dotkniemy.

Jak robić manicure, żeby przyspieszyć schnięcie lakieru?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym przyspieszysz wyschnięcie lakieru. Nie wszystkie z nich są równie skuteczne, jednak jest kilka takich, które warto znać. Wcielenie ich w życie wystarczy, aby otrzymać zadowalający nas efekt i cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami na dłużej.

Właściwe przygotowanie płytki paznokcia

To podstawowy krok, dzięki któremu nałożone na paznokcie warstwy lakieru będą utrzymywać się o wiele dłużej. Pierwszym krokiem jest dokładne usunięcie poprzedniego lakieru. Następnie delikatnie wycinamy skórki oraz nadajemy paznokciom odpowiedni kształt za pomocą pilniczka. Nie możemy zapomnieć o wypolerowaniu paznokci bloczkiem polerskim oraz o przemyciu ich na koniec zmywaczem lub specjalnym odtłuszczaczem. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia nakładany bazę pod lakier. To ważny krok, dzięki któremu ochronimy ją przed zabarwieniem pigmentem zawartym w lakierze oraz utwardzimy, dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo jej złamania.

Odpowiedni lakier do paznokci

Dobór lakieru do paznokci to podstawa! Coraz więcej marek ma w swojej ofercie lakiery szybkoschnące, które są idealnym rozwiązaniem, gdy się spieszymy. Dzięki nim możemy szybko pomalować paznokcie i cieszyć się pięknym efektem. Pamiętajmy, aby wyrzucić wszystkie stare, kruszące i ciągnące się lakiery. Zepsute emalie już nie będą w stanie zapewnić oczekiwanego efektu.

Nakładanie cienkich warstw lakieru

Cienkie warstwy to podstawa, gdy chcemy, by manicure był trwały. Zapewniają one długotrwały efekt, nie odpryskują oraz szybciej wysychają. Pamiętaj jednak, aby odczekać chwilę przed nakładaniem kolejnej warstwy. Warto dać pierwszej z nich chwilę, aby spokojnie zastygła. Dzięki tej metodzie zawartość buteleczki wystarczy na dłużej.

Zastosowanie top coat

Topcoat – lakier nawierzchniowy sprawi, że nałożony kolor zyska na trwałości i będzie odporny na ścieranie. Dodatkowa wierzchnia warstwa zabezpieczy manicure przed naruszeniem, a my będziemy dłużej cieszyć się pięknie prezentującymi się paznokciami.

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci?

Jedną z bardziej denerwujących rzeczy podczas malowania paznokci jest ich wysychanie. Często jesteśmy przekonane, że lakier już dawno wysechł, ale po chwili okazuje się, że to nieprawda. Na lakierze pojawiają się odciski, a my nie możemy cieszyć się pięknie wyglądającymi paznokciami. Jest jednak kilka metod, które przyspieszą schnięcie lakieru do paznokci.

Przyspieszacze wysychania lakieru

Aby przyspieszyć wysychanie lakieru, można skorzystać z gotowego rozwiązania dostępnego na rynku, jak specjalny spray, czy olejek przyspieszający wysychanie lakieru. Zamiast czekania około 20 minut po pomalowaniu paznokci, wystarczy dosłownie chwila, aby cieszyć się pięknym manicure.

Czy zanurzenie paznokci w zimnej wodzie przyspieszy schnięcie lakieru?

Jednym ze sposobów na schnięcie lakieru do paznokci jest zanurzenie palców w misce z zimną wodą (na dno możesz wyłożyć również kostki lodu). Nie powinno trwać to dłużej, niż 3 minuty. Po tym czasie paznokcie pozostaną gładkie i twarde. Pamiętaj, aby przed zanurzeniem paznokci odczekać około 5 minut od ich pomalowania.

Suszarka do włosów i wysychanie lakieru do paznokci

Skuteczną metodą na wyschnięcie lakieru po pomalowaniu paznokci jest potraktowanie go zimnym powietrzem z suszarki do włosów. Ważne jest, aby nie stosować gorącego powietrza, gdyż może ono pogorszyć sprawę i rozmazać lakier. Dzięki temu, że stosujemy zimny nawiew, lakier do paznokci szybciej wyschnie, a my możemy cieszyć się pięknie pomalowanymi paznokciami bez żadnych odgnieceń.

Lampa UV, czyli turbodoładowanie dla schnięcia lakieru

Jeśli masz w domu lampę UV, to wiedz, że nadaje się ona nie tylko do wykonywania paznokci hybrydowych, ale jest również rozwiązaniem, dzięki któremu przyspieszymy wysychanie lakieru. Umieść paznokcie w lampie i odczekaj około 30 sekund. Po tym czasie wyjmij je spod lampy. Od tego momentu możesz cieszyć się suchym lakierem na Twoich paznokciach.

Oliwa z oliwek – domowy sposób, by przyspieszyć schnięcie lakieru

Oliwa z oliwek czy oliwka również mogą przyspieszyć wysychanie lakieru. Przelej odrobinę cieczy do pojemnika z zakraplaczem. Po nałożeniu lakieru do paznokci nanieś po kropli olejku na każdy paznokieć. Olej stworzy okluzję i osiądzie na jego łożysku. Po upływie około minuty olejek przemieści się na szczyt paznokcia – to znak, że jego pozostałości możesz już zetrzeć. Ten sposób zapewnia przyspieszenie wysychania lakieru, ale również zawiera właściwości pielęgnacyjne, dzięki którym nasze skórki będą nawilżone.

Planujesz manicure? Dobrze to sobie zaplanuj

Porady dotyczące tego, jak przyspieszyć wysychanie lakieru są niezwykle przydatne, gdy się spieszymy. Nie powinnyśmy jednak zapomnieć o tym, że manicure może być formą relaksu, a nie walki z czasem. Warto skorzystać z wyżej wymienionych sugestii, niemniej czasem wygospodarowanie chwili dla siebie i spokojne poczekanie, aż paznokcie wyschną, jest cenniejsze niż jakakolwiek gonitwa. Znajdźmy chwilę dla siebie i potraktujmy malowanie paznokci jako odpoczynek oraz rytuał, który wprawi nas w błogi nastrój i poprawi humor.pix