Pokrzywa i jej wlasciwosci zdrowotne
Pokrzywa i jej uzdrawiające właściwości
23 lipca, 2020

Piękne paznokcie bez malowania

Piekne paznokcie bez malowania

Naturalne paznokcie mogą być równie atrakcyjne, jak te z nałożonym lakierem. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut na ich pielęgnację, a efekty będą zaskakujące. Zadbane i zdrowe będą Twoją wizytówką.

Niepomalowane paznokcie mogą wyglądać ładnie. Podstawą jest wzmożona pielęgnacja. Naturalna „goła” płytka jest słabsza i bardziej podatna na uszkodzenia. Szczególnie jeśli jest narażona na mechaniczne uszkodzenia np. podczas zmywania naczyń, wykonywania prac porządkowych lub pracy w ogródku. Można zapobiegać, tego typu uszkodzeniom, zakładając rękawice ochronne, przed wykonywaniem czynności, które mogą powodować łamliwość paznokci.

Rękawice są niezbędne podczas zmywania naczyń. Płytka paznokcia niezabezpieczona lakierem jest bardzo podatna na pęknięcia i rozwarstwienia. Detergenty używane do zmywania i woda, która „rozmiękcza” płytkę przyczyniają się do ich osłabienia. Rękawice ochronne będą też nieodzowne podczas wykonywania prac ogrodowych. Zabezpieczą dłonie przed uszkodzeniami oraz uchronią paznokcie i skórki przed zabrudzeniem.

Sposoby na ładne paznokcie

Odpowiednio dobrana pielęgnacja skutecznie zregeneruje płytkę paznokcia i sprawi, że będzie wyglądała dobrze, nawet bez lakieru. Produkty do pielęgnacji paznokci powinny zawierać oleje, keratynę, kompleks witaminowy i wosk. Kosmetyki należy stosować regularnie, do momentu wzmocnienia płytki i ewentualnego wzrostu paznokcia. W pielęgnacji dłoni i paznokci warto pamiętać o skórkach. Zadbane dłonie, to zadbane, odpowiednio usunięte skórki. W celu ich usunięcia warto sięgnąć po preparaty zmiękczające. Nałożone na skórki w szybki i bezpieczny sposób zmiękczą skórkę i umożliwią jej bezpieczne odsunięcie z płytki.

Kształt płytki a dłonie

Zadbane paznokcie to takie o idealnym kształcie. Precyzyjnie opiłowane i pasujące do kształtu dłoni, tworzą z nią spójną całość. Wybór odpowiedniego kształtu płytki i jej długość, zależna jest od osobistych preferencji oraz od rodzaju wykonywanej pracy. Paznokcie najlepiej dostosować do rozmiaru dłoni. Właścicielki małych, drobnych dłoni nie będą się dobrze prezentowały w dużych, ciężkich i kwadratowych paznokciach. Z kolei kobiety o większych dłoniach, raczej nie powinny wybierać cienkich i długich paznokci w formie migdałków. Popularne i najczęściej dobierane kształty to: paznokcie okrągłe, kwadratowe, w kształcie migdałka i trumienki. W zależności od preferowanej długości każdy z nich będzie się inaczej prezentował. Przy problemach z wyborem odpowiedniego kształtu warto zasięgnąć porady u stylistki paznokci. Stylistka oceni kształt i wielkość dłoni i dobierze odpowiednią długość i formę.

Zadbane paznokcie i lakier podkładowy

Idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą, nie potrafią lub nie mają czasu na malowanie paznokci, jest zabezpieczenie płytki lakierem podkładowym. Preparaty te zabezpieczają i wygładzają płytkę i nadają jej delikatnego blasku. Wygładzona, bez bruzd i pofalowań płytka wygląda ładnie i pasuje do każdej, nawet najbardziej eleganckiej kreacji. Lakier podkładowy jest zazwyczaj w delikatnym mlecznym odcieniu – kolor ten odzwierciedla naturalną barwę płytki.

Zadbane dłonie i paznokcie są podstawą dobrego wyglądu. Używając odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, możesz szybko i skutecznie poprawić ich wygląd. Ważne, aby kosmetyki były dobrze dobrane i nie podrażniały, i przesuszały skóry. W przypadku problematycznej skóry warto postawić na profesjonalne kosmetyki, stosowane w salonach. Dzięki specjalnie opracowanym recepturom preparaty skutecznie niwelują problem i pozwalają uzyskać efekt pięknych, zadbanych dłoni i paznokci w ciągu kilku dni.